Koü OBS,Kocaeli Üniversitesi öğrenci Bilgi Sistemi Giriş

Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Kocaeli ÖBİS
OBS KOU
GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

KOÜ öğrenci bilgi sistemi , KOU eds , KOÜ sınav sonuçları , KOÜ vize sonuçları , KOÜ final sonuçları , KOÜ öğrenci girişi , KOÜ eds , KOÜ üniversite bilgi yönetim sistemi , KOÜ öğrenci giriş , KOÜ ders kayıtları , KOÜ ders kayıt tarihleri , KOÜ vize tarihleri , KOÜ final tarihleri , KOÜ bütünleme tarihleri , KOÜ sınav tarihleri , KOÜ ubis , KOÜ obis , KOÜ öbis , KOÜ obs , KOÜ öbs , KOÜ öibs , KOÜ bys , KOÜ otomasyon , KOÜ öğrenci otumasyonu , KOÜ öğrenci girişi , KOÜ e öğrenci ,kocaeli öbs, kocaeli üniversitesi obis, Kocaeli Üniversitesi ÖBS Giriş, kocaeli üniversitesi öğrenci, kocaeli üniversitesi otomasyon, koceli öbs, koceli üniversitesi obs, koceli üniversitesi öğrenci bilgi sistemi, Koceli üniversitesi öğrenci bilgi sitemi, koceli üniversitesi öğrenci otomasyonu, koü obs, öbs koceli, öbs koü
Öğrenci bilgi işletim sisteminin yürütülmesi

Yeni ders kataloglarının açılması ve düzenlenmesi

Personel kimliği, öğrenci kimliği, personel tanıtım kartlarının bilgisayar ortamında hazırlanması

Akademik Personellerin not giriş işlemlerinin düzenlenmesi

Onur, Yüksek Onur belgelerinin bilgisayar ortamında basılıp düzenlenmesi

Diploma arşivinin bilgisayar ortamında tutulması

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ
Umuttepe Merkez Yerleşkesi
41380 Umuttepe – KOCAELİ
e-posta :ogrenci@kocaeli.edu.tr
www.kocaeli.edu.tr


2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI
KAYIT İŞLEMLERİ İÇİN GEREKLİ BELGELER
1- ÖSYS SONUÇ BELGESİ
ÖSYS Sonuç Belgesi İnternet Çıktısı,
2-DİPLOMA
Adayın mezun olduğu lise ve dengi okuldan aldığı diplomanın aslı ya da Diploması hazırlanmayan öğrenciler için yeni tarihli mezuniyet belgesi (Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz.)
3-NÜFUS CÜZDANI VE ARKALI ÖNLÜ FOTOKOPİSİ
Nüfus cüzdanının aslı ve arkalı önlü fotokopisi (Nüfus Cüzdanınız “Öğrenci Nüfus Bilgileri” kontrol edildikten sonra iade edilecektir.)
4- FOTOĞRAF
Yasa ve Yönetmeliklere uygun, cepheden çekilmiş(renkli gözlük olmaksızın), 4,5x6 cm ebadında 6 adet fotoğraf.(belgelere yapıştırılmış olanlarla birlikte)

5-ÖĞRENCİ KATKI PAYI
Birinci öğretim öğrencileri, katkı payı (Harç Kredisi) yatırmayacaklardır. İkinci öğretim ile Uzaktan Eğitim öğrencileri ; Türkiye’deki tüm İş Bankası şubelerine Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarası’nı ibraz ederek Katkı Paylarını yatırabilirler. (Tutarlar otomatik olarak çıkacaktır). Bankadan alınan dekontun bir nüshası kayıt sırasında, görevliye teslim edilecektir.

6-SAĞLIK RAPORU(Sadece aşağıda yazılı olan fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları için)
İzmit MYO’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı, Körfez MYO, Yahyakaptan MYO, Hereke Ömer İsmet Uzunyol MYO’nun Özel Güvenlik ve Koruma Programı, Güzel Sanatlar Fakültesi’nin Oyunculuk Programı, Beden Eğitimi ve Spor Yük. Ok., Sivil Havacılık Yük. Ok., Kocaeli Sağlık Yük. Okulunun Ebelik ile Hemşirelik Programları ve Kocaeli Sağlık Hizmetleri MYO’nu kazanan öğrenciler tam teşekküllü sağlık kuruluşlarından (Tıp Fakültesi veya Devlet Hastanelerinden alınacaktır). Heyet Raporu getirmek zorundadırlar.
Barbaros Denizcilik Yüksekokulunu kazananlar Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünden “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.
Karamürsel MYO’nun Deniz Ulaştırma ve İşletme ile Gemi Makineleri İşletme Programlarını kazanan öğrenciler Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden ve akabinde Sahil ve Hudutlar Sağlık Genel Müdürlüğünden onaylı “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.
Ayrıca Deniz Liman İşletmeciliği Programını kazanan öğrencilerden Yat Kaptanı olmak isteyen öğrencilerin Sahil ve Hudutlar Genel Müdürlüğünün onaylamış olduğu hastanelerden ve akabinde Sahil ve Hudutlar Sağlık Genel Müdürlüğünden onaylı “Gemi Adamı Olur” raporu getirmek zorundadırlar.

7- BİLGİ FORMU ve KAYIT DOSYASI
Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Dosyası Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden doldurulup kaydedildikten sonra internet çıktısı alınarak kayıtta teslim edilmek üzere hazır olacak.
DİKKAT
(Kocaeli Üniversitesi Öğrenci Numarası ile Öğrenci Bilgi Formu ve Kayıt Dosyasına Üniversitemiz web sayfasında (www.kocaeli.edu.tr) Öğrenci Linki altında, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (http://odb.kocaeli.edu.tr) sayfasında Kayıt İşlemleri Menüsü üzerinde Öğrenci Bilgi Sisteminden ulaşılabilmektedir.)

Anlaşılamayan veya tereddüt ettiğiniz konular için 0 262 303 12 02 – 04 – 05 no.lu telefonlardan bilgi alabilirsiniz.

NOT:Bu belgeleri temin ederek kayda gelirken yanınızda getiriniz. Kayıtta kullanacağınız belgelerin fotokopilerini çektiriniz ve yanınızda bulundurunuz.

Öğrenciler kayıt için bizzat kendileri başvuracaklardır.
Posta ya da noter vekaletiyle kayıt yapılmaz

Kocaeli Üniversitesi ÖBS Giriş,kocaeli öbs,koceli öbs,Koceli üniversitesi öğrenci bilgi sitemi,koceli üniversitesi obs,kocaeli üniversitesi obis,kocaeli üniversitesi otomasyon,koceli üniversitesi öğrenci otomasyonu kocaeli öbs, kocaeli üniversitesi obis, Kocaeli Üniversitesi ÖBS Giriş, kocaeli üniversitesi otomasyon, koceli öbs, koceli üniversitesi obs, Koceli üniversitesi öğrenci bilgi sitemi, koceli üniversitesi öğrenci otomasyonu,kocaeli üniversitesi öğrenci, öbs kocelikoü obs,öbs koü,koceli üniversitesi öğrenci bilgi sistemi,kocaeli öbs, kocaeli üniversitesi obis, Kocaeli Üniversitesi ÖBS Giriş, kocaeli üniversitesi öğrenci, kocaeli üniversitesi otomasyon, koceli öbs, koceli üniversitesi obs, Koceli üniversitesi öğrenci bilgi sitemi, koceli üniversitesi öğrenci otomasyonu, öbs koceli

Webdesign by Desk02