MKÜ Otomasyon, MKÜ ÖBS Giriş


SAYFAMIZA HOŞ GELDİNİZ
Sevgili Öğrenciler
Mustafa Kemal Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi, MKÜ Otomasyon ve ÖBS
GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi "Tarım Öğretiminin 167'nci Yılı" nedeniyle konferans düzenledi.
Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Ziraat Fakültesi

"Tarım Öğretiminin 167'nci Yılı" nedeniyle konferans düzenledi.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder Atatürk Konferans Salonu'nda düzenlenen konferansın açılış konuşmasında, Hatay'ın bulunduğu coğrafya konumu itibarıyla tarımsal ürünler açısından önemli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Hatay'da yetiştirilen yaş sebze, meyve, turunçgiller, buğday, mısır, pamuk, zeytin gibi tarımsal ürünlerin ülke ekonomisinde önemli yer tuttuğunu belirten Rektör Güder, bölgede yetişen bazı tarımsal ürünlerin verimlerinin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ifade etti.

Var olan potansiyelin kullanılması ve geliştirilmesinde MKÜ Ziraat Fakültesi'nin kuruluşundan itibaren yaptığı ve yapacağı araştırma-geliştirme çalışmalarıyla önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Güder, "Fakültemiz, üniversitemizin kurucu fakültesi olarak 1992 yılından bu yana bölgemize tarımsal öğretimin gerçekleştirilmesinde çok önemli hizmetler vererek bölge üreticisinin ve sektörün ihtiyaç duyduğu alanlarda eğitim ve araştırma çalışmaları yapmakta, bölgenin sorunlarına ilişkin araştırma projeleri geliştirmektedir. Bugüne kadar bilimsel araştırmaların yanında verdiği mezunlarla da Türkiye ve Hatay tarımının gelişmesine katkılar sağlamıştır. Yaklaşık 100 öğretim üyesi, 7 farklı bölümde bölge tarımının gelişmesinde görev yapmaktadır" dedi.

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) Hatay Şubesi Başkanı Ahmet Sever de geleceğin ziraat mühendislerinin ülkesinin taşında, toprağında, bağında, bahçesinde, ahırında ayak izlerinin olması gereken donanıma sahip olması gerektiğini belirtti.

MKÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Üremiş ise Türkiye'nin tarımsal yatırımlara önemli destekler ve ekonomik kolaylıklar sağladığını söyledi.

Daha sonra emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Erol Günel "Tarım Üretimi Nasıl Olmalı-" adlı sunum yaptı.

YÖK'ten Mkü'ye Tebrik

Yükseköğretim Kurumlarının yapmış olduğu başvurulara göre, Avrupa Komisyonu tarafından her sene verilmekte olan Diploma Eki ve AKTS etiketi 2012 değerlendirmeleri neticesinde, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Diploma Eki/AKTS almaya hak...

62 Yaşındaki Sapık DNA'dan Yakalandı

Yükseköğretim Kurumlarının yapmış olduğu başvurulara göre, Avrupa Komisyonu tarafından her sene verilmekte olan Diploma Eki ve AKTS etiketi 2012 değerlendirmeleri neticesinde, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Diploma Eki/AKTS almaya hak kazandı. MKÜ'nün bu başarısına YÖK'ten de tebrik geldi.

Her iki ödülü de ilk başvurusunda alma başarısını gösteren MKÜ, Türkiye'de şimdiye kadar AKTS Etiketi alan 16, DE etiketi alan 44 üniversite arasında yerini aldı. Bologna süreci çalışmalarını başarıyla tamamlayan ve uygulayan yükseköğretim kurumlarına verilen AKTS ve DE Etiketleri, MKÜ'nün uluslararası standartlarda kaliteli bir eğitim sunmak için gerçekleştirdiği yoğun ve özverili çabalarının bir sonucu ve ödülü oldu.

MKÜ'nün bu başarısına YÖK'ten de tebrik geldi. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'e gönderdiği mesajda Mustafa Kemal Üniversitesi'nin bu alandaki gayretli çalışmalarından dolayı tebrik ettiğini ve başarılarının devamını dilediğini ifade etti.
obs mkü,MKÜ Otomasyon, MKÜ ÖBS Giriş,mkü öğrenci otomasyonu,mkü obis, mkü öbis,mkü öğrenci bilgi sistemi,mustafa kemal üniversitesi otomasyon öbs

HGS