Uşak Üniversitesi Otomasyon, Uşak OBS Giriş

Uşak Üniversitesi, Öğrenci Bilgi Sistemi, uşak obis ÖBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Uşak OBS Giriş, Uşak Üniversitesi öğrenci bilgi sistemi , Uşak Üniversitesi sınav sonuçları , Uşak Üniversitesi vize sonuçları , Uşak Üniversitesi final sonuçları , Uşak Üniversitesi öğrenci girişi , Uşak Üniversitesi bilgi sistemi , Uşak Üniversitesi bilgi yönetim sistemi , Uşak Üniversitesi öğrenci giriş , Uşak Üniversitesi ders kayıtları , Uşak Üniversitesi ders kayıt tarihleri , Uşak Üniversitesi vize tarihleri , Uşak Üniversitesi final tarihleri , Uşak Üniversitesi bütünleme tarihleri , Uşak Üniversitesi sınav tarihleri , Uşak Üniversitesi ubis , Uşak Üniversitesi obis , Uşak Üniversitesi öbis , Uşak Üniversitesi obs , Uşak Üniversitesi öbs , Uşak Üniversitesi öibs , Uşak Üniversitesi bys , Uşak Üniversitesi otomasyon , Uşak Üniversitesi öğrenci otomasyonu , Uşak Üniversitesi öğrenci girişi , Uşak Üniversitesi e öğrenci ,uşak obis, uşak öbs, uşak otomasyon

Kuruluş Tarihi
17.03.2006

Rektör
Prof.Dr. Sait ÇELİK

Üniversite Türü
Devlet Üniversitesi

Yerleşimi
Uşak Üniversitesinin Bir Eylül Merkez Yerleşkesi, il merkezine 7 km. uzaklıktadır. Bu yerleşkede Rektörlük Binası, Eğitim Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi , İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Meslek Yüksekokulu ve Uzaktan Eğitim Meslek Yüksekokulu bulunur.

Şehir merkezinde Sağlık Yüksek Okulu yer alır. Banaz, Eşme, Karahallı, Sivaslı ve Ulubey ilçelerinde de birer meslek yüksek okulumuz bulunmaktadır.

Önlisans Öğrenci Sayısı
:3719
Lisans Öğrenci Sayısı
:8060
Yükseklisans Öğrenci Sayısı

:629
Doktora Öğrenci Sayısı
:21

Toplam Öğrenci Sayısı
:12429
Misyonu

Uşak Üniversitesi, aklın ve evrensel değerlerin ışığında ürettiği bilgiyi başta öğrenciler olmak üzere çevresine yayan, kür-yerel sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla fikir ve düşüncelerini özgürce açıklayan yenilikçi bir kurum olmayı görev edinmiştir.

Vizyonu

Verdiği eğitimle; özgüvene ve sorun çözme becerisine sahip, yaratıcı, sorgulayan, mutlu bireyler yetiştirmenin yanında; ürettiği bilgi ve hizmetlerle tercih edilen, şeffaf, hesap verebilen bir üniversite olmaktır.

Akademik Yıl
Bir Akademik yıl on dördör haftalık güz ve bahar yarıyılından oluşur. Ön lisans eğitim-öğretim süresi dört yarıyıl (iki yıl), lisans eğitim-öğretim süresi ise sekiz yarıyıl (dört yıl)dır.
Öğretim Dili
Uşak Üniversitesinin Öğretim Dili Türkçe'dir.
Kayıtlar ve Danışmanlık Hizmetleri
Üniversitemize yeni başlayacak öğrencilerin kayıt işlemleri, ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde yapılırken, ara sınıflardaki öğrenciler için kayıt yenileme işlemleri ise üniversitemiz tarafından ilan edilen tarihler arasında, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'nın ve öğrencilerin kendi birimlerinde oluşturturlan danışman öğretim elemanlarının bilgi ve gözetiminde internet üzerinden yapılmaktadır. Güzel Sanatlar Fakültesi öğrenci alımı ve kayıtlarında ise "özel yetenek sınavı" yapılacaktır.
Sınavlar
Mezuniyet ve derslerdeki başarı, kredili sisteme göre belirlenir. Sınavlar ara sınav ve yarıyıl sonu/yılsonu sınavlarından oluşur. Her ders için en az bir ara sınav yapılır. Başarı notunda salt değerlendirme ve bağıl değerlendirme yöntemi uygulanır.Eldeedilen değerler Uşak Üniversitesi Öğrenci Otomasyon Sistemi aracılığıyla harf notuna dönüştürülür.
Yatay Geçiş
Eşdeğer eğitim programları uygulayan yükseköğretim kurumları arasında, yıl sistemi uygulayan yükseköğretim kurumlarında ders yılı başında; yarıyıl sistemi uygulanan yükseköğretim kurumlarında her yarıyıl başında yapılmakta ve dersler başlamadan önce geçiş için başvurular fakülte ve yüksekokulların yönetim kurulu kararı ile yapılmaktadır.
Dikey Geçiş
Meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programından mezun olan başarılı öğrencilerin örgün öğretime yerleştirilmelerini sağlayan bir programdır. Bu programda, Açık Öğretim Fakültesi haricindeki tüm dikey geçişler ÖSYM tarafından düzenlenen bir dikey geçiş sınavı ile gerçekleştirilmektedir.

uşak üniversitesi otomasyon, Uşak OBS Giriş,uü otomasyon,uü obis,uü öbs,uşak üniversitesi öğrenci bilgi sistemi

Webdesign by Desk02