İstanbul Medeniyet Üniversitesi OBS Giriş

İstanbul Medeniyet Üniversitesi OBS Giriş.İstanbul Medeniyet Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş.İstanbul Medeniyet Öğrenci Otomasyonu.

İstanbul Medeniyet Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş ile Ders seçme, ders kayıt, devamsızlık bilgi,sınav sonuçları, vize sonuçları,final sonuçları, bütünleme sonuçları, Yaz okulu kayıt, dönem kayıt, yapabilirsiniz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi yeni şifre alma, şifremi unuttum,şifre değiştirme ve ders takip işlemlerinizi İstanbul Medeniyet Üniversitesi Otomasyondan yapabilirsiniz.

obs.medeniyet.edu Alan adına ulaşan OBS Medeniyet,İstanbul Medeniyet Ünivesitesi OBS, Medeniyet Otomasyon, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi adıyla yaptığınız arama ve girişlerinizi aşağıdaki resmi tıklayarak yapabilirsiniz.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Otomasyon Şifresini unuttunuz ise sistemde mevcut şifremi unuttum butonundan yeni şifre almak için giriş yapabilirsiniz.

OBS medeniyet,İMÜ OBS,İMÜ Otomasyon, ÖBS MedeniyetMedeniyet Üniversitesi öğrenci bilgi sistemi , Medeniyet Üniversitesi sınav sonuçları , Medeniyet Üniversitesi vize sonuçları , Medeniyet Üniversitesi final sonuçları , Medeniyet Üniversitesi öğrenci girişi , Medeniyet Üniversitesi bilgi sistemi , Medeniyet Üniversitesi bilgi yönetim sistemi , Medeniyet Üniversitesi öğrenci giriş , Medeniyet Üniversitesi ders kayıtları , Medeniyet Üniversitesi ders kayıt tarihleri , Medeniyet Üniversitesi vize tarihleri , Medeniyet Üniversitesi final tarihleri , Medeniyet Üniversitesi bütünleme tarihleri , Medeniyet Üniversitesi sınav tarihleri , Medeniyet Üniversitesi ubis , Medeniyet Üniversitesi obis , Medeniyet Üniversitesi öbis , Medeniyet Üniversitesi obs , Medeniyet Üniversitesi öbs , Medeniyet Üniversitesi öibs , Medeniyet Üniversitesi bys , Medeniyet Üniversitesi otomasyon , Medeniyet Üniversitesi öğrenci otomasyonuimü obis, imobis, imü öğrenci bilgi sistemi, istanbul medeniyet üniversitesi obs, Obs Medeniyet Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi
İstanbul Medeniyet Üniversitesi, 21 Temmuz 2010 tarihli ve 27648 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6005 Kanun No ile kurulmuştur. EK MADDE 127 – İstanbul’da İstanbul Medeniyet Üniversitesi adıyla yeni bir üniversite kurulmuştur. 11 Fakülte, 2 Yüksekokul ve 4 Enstitüden oluşmaktadır. Rektörümüz Prof. Dr. Hamit OKUR, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül tarafından Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından atanmıştır. Karar 10 Aralık 2010 tarihli 27781 sayılı resmi gazete yayınlanmıştır. Üniversitemiz İstanbul Anadolu yakasında yerleşecek bir devlet üniversitesidir ve arazi belirleme çalışmaları devam etmektedir.

Bu Üniversite;

a) Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Eğitim Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ile Turizm Fakültesinden,
b) Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Sivil Havacılık Yüksekokulu ile Yabancı Diller Yüksekokulundan,
c) Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile Eğitim Bilimleri Enstitüsünden, oluşur.

Yerleşkeler
Üniversitemiz İstanbul Anadolu yakasında kurulacaktır. Bu amaçla uygun yerleşke arayışları devam etmektedir. Yapılan görüşmeler ve yazışmalar sonucu yerleşkeler belirlendikten sonra üniversitemizin birimlerinin konuşlandırma çalışmaları yapılacaktır.

Rektörlük Binası
Yerleşkelerin belirlenmesi ve Rektörlük binası yapılıncaya kadar, Üniversitemizin Rektörlük ve Rektörlüğe bağlı idari birimleri, Göztepe Merdivenköy yerleşkesinde hizmet vermektedir.

.

Kayıtlara İlişkin Hükümler
Kayıt koşulları ve kayıt işlemleri
MADDE 19 – (1) Üniversiteye bağlı fakülte ve yüksekokullara kayıt için aşağıdaki koşullar aranır:
a) Lise veya lise dengi meslek okulu mezunu olmak; yabancı ülke liselerinden mezun olanların diploma denkliğinin Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış olması.
b) Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan sınavlar sonucunda o öğretim yılında Üniversitenin fakülte/yüksekokullarına kayıt hakkı kazanmış olmak.
c) Ön kayıt ve yetenek sınavı ile öğrenci alınacak birimlerde, ilgili kurulların o öğretim yılı için belirlediği geçerli puan ve koşullara sahip olmak.
ç) Açık öğretim programları hariç, başka bir yükseköğretim kurumunda lisans öğretimine kayıtlı olmamak.
(2) Üniversiteye kayıt hakkı kazanan adaylar, ilan edilen tarihlerde kayıt için başvurmak zorundadır. Kayıt yaptıracak adaylardan istenecek belgeler Senato kararı ile belirlenir.
(3) Kayıt için sahte veya tahrif edilmiş belge kullanan veya ÖSYM sınavlarında sahtecilik yaptığı belirlenenlerin kayıtları iptal edilir ve haklarında kanuni işlem başlatılır.
Obs Medeniyet Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi,imü öğrenci bilgi sistemi,imü obis,imü obs,imü öbs,istanbul medeniyet üniversitesi obs

HGS