İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğrenci Bilgi sistemi Giriş

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi,

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi sis, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi SQL, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi OBİS, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrenme platformu, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi obis giriş, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi OBS, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi OBS Giriş, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi OBS Giriş Öğrenci Bilgi sitemi. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi OBS Giriş, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğrenci Otomasyonu.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi otomasyon, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi OBS GİRİŞ, öğrenci otomasyonu, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi obs, Kampüs bilgi sitemi

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi OBS GİRİŞ ile, Kayıt yenileme, ders kayıt, ders seçimi, öğrenciler şifre yenileme, şifre unutma, kayıt yenileme, yatay geçiş kayıt sonuçları, Dönem kayıt işlemleri yapılabilir.

OBS İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Giriş İçin Aşağıdaki linki Tıklayınız.

ÖBS - ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrenci otomasyonu İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi sınav sonuçları İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi vize sonuçları İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi final sonuçları İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi öğrenci girişi

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ OBS GİRİŞ

ÜNİVERSİTE İLETİŞİM BİLGİLERİ

"İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Mahmutbey Yerleşkesi
Adres: Mahmutbey Dilmenler Caddesi, No:26, 34217 Bağcılar - İSTANBUL
Tel: (0 212) 604 01 00
Faks: (0 212) 445 81 71
E-posta: info@kemerburgaz.edu.tr"
Kroki için Tıklayın
"İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Şişli Yerleşkesi
Adres: Abide-i Hürriyet Cad. Kocamansur Sok. No:46 Şişli
Tel: (0 212) 373 59 00
E-posta: info@kemerburgaz.edu.tr"
Kroki için Tıklayın
"İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bakırköy Yerleşkesi
Adres: Kartaltepe Mah. İncirli cad. No:11 Bakırköy/İstanbul
Tel: (0 212) 604 01 00
Faks: (0 212) 445 81 71
E-posta: info@kemerburgaz.edu.tr"
Kroki için Tıklayın

2016-2017 Öğrenim Ücretleri

FATURA
Faturalar hizmet alan öğrenci adına kesilir. Faturalar ödemelerden bağımsız olarak eğitim-öğretim yılının başlaması ve ders ekleme-bırakma süresi içerisinde kesilir.

Ödemelerin peşin yapılması, faturanın tümünün kesilmesini sağlamaz. Fatura hizmet ifasının tamamlanması neticesinde, ödemeden bağımsız olarak ve hizmetin sonunda düzenlenir.

KAYIT İPTAL İŞLEMİ
Ödemeler yapıldıktan sonra, derslerin başlama süresine kadar kayıt iptali yapılması durumunda program ücretinin %5’i oranında cezai kesinti yapılır. Üniversitenin web-sitesinde belirtilen ders ekleme-bırakma süresine kadar kayıt iptali yapıldığında o yarıyıla ait %50 oranında cezai kesinti yapılır. Ders ekleme bırakma süresi sonrasında kayıt iptali yapılması durumunda ilgili yarıyıla ait ödeme iadesi yapılmaz.

KAYIT DONDURMA İŞLEMİ
Kayıt dondurma yapılabilmesi için öncelikle ödeme yükümlülüğü yerine getirilmiş olması gerekir. Kayıt dondurmadan kaynaklanan indirim takip eden akademik yıl öğrenim ücretinden mahsup edilir. Kayıt dondurma süresinin yarısı kadar indirim hakkı elde edilir.

BURSLAR
Üniversitemiz web sitesinde yer alan burs yönergesi hükümleri uygulanır. Aşağıdaki burs ve kapsamları bilgi amaçlı verilmiştir. Güncel burs yönergesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi lisans ve ön lisans programlarına yerleşen öğrencilerin yararlanabileceği çeşitli burs olanakları sunulmaktadır. Burslar ve kapsamları aşağıda yer almaktadır.

ÖSYM Bursu

Üniversite tercihlerini gerçekleştiren öğrenciler, ÖSYM tarafından yerleştirilecekleri programlarda belirlenen burs oranlarıyla eğitim görmeye başlar.

Tam burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin tamamından
% 75 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin dörtte üçünden
% 50 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler, öğrenim ücretinin yarısından
% 25 burslu programlara yerleştirilen öğrenciler ise öğrenim ücretinin dörtte birinden muaf olurlar.
Burslar, programın öğrenim süresince devam eder, öğrenim dili İngilizce olan burslu programları kazanan öğrenciler için burs, İngilizce Hazırlık Programını da kapsar. Üniversitemize dikey geçiş yoluyla gelen öğrencilerin normal eğitim-öğretim süreleri ise intibak ettirdikleri sınıf göz önüne alınarak belirlenir. Bu sürelerin aşılması durumunda burs oranı, ilk yıl giriş oranının %80'ine, ikinci yıl için %50'sine düşer. Üçüncü yıla uzama durumunda burs tümüyle kesilir.

İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Bursu:

LYS yerleştirme puan türü sıralamasında ilk 2000 arasında yer alan ve İstanbul Kemerburgaz Üniversitesine yerleştirilen öğrenciler ayda 1.000 TL destek bursu almaya hak kazanır. Destek bursu, öğrencilerin eğitimlerini başarıyla sürdürmeleri koşuluyla normal öğrenim hayatları boyunca yılda 9 ay süreyle verilir. Bu öğrencilere ayrıca bir dizüstü bilgisayar hediye edilir.

Onur (Başarı) Bursu:

İngilizce Hazırlık Programından sonraki her akademik yıl sonunda, o yıl için kayıtlı oldukları Fakülte veya Bölüm programında belirtilen normal ders yükünü almış olup, aldığı tüm dersleri başarıyla tamamlamış ve genel not ortalamaları 3.50 ve üstünde olmak koşuluyla, fakülte veya bölümlerinin birinci, ikinci ve üçüncü sınıflarında dereceye giren öğrencilere izleyen eğitim-öğretim yılı boyunca Onur Bursu verilir.

Onur bursunun dağılımı aşağıdaki tabloya göre yapılır.

Derece Burs Oranı

Sınıf Birincisi Ödemekle yükümlü olduğu öğrenim ücretinin %100’ünü ödemez.

Sınıf İkincisi Ödemekle yükümlü olduğu öğrenim ücretinin %50’sini ödemez.

Sınıf Üçüncüsü Ödemekle yükümlü olduğu öğrenim ücretinin %25’ini ödemez.

Spor ve Sanat Başarı Bursları:

a) Resim, heykel, sinema ve klasik batı müziği dallarında uluslararası yarışmalarda ilk üç dereceye giren öğrencilerden, tercih döneminden önce İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Burs Komisyonuna başvuru yapıp, kabul edilenler;

b) Çeşitli spor ve sanat dallarında İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi adına üniversiteler arası yarışmalara katılarak ulusal veya uluslararası ilk üç dereceye girmiş;

c) Olimpik branşlarda A, Genç ve Ümit Milli olan, uluslararası spor organizasyonlarında ülkemizi temsil etmiş öğrencilere verilecek burstur.

Şehit Bursu:
Her yıl Senato tarafından belirlenen programlarda, 3 lisans ve 3 ön lisans olmak üzere, toplam 6 öğrenciye Şehit Bursu verilir. 2016-2017 akademik yılı için şehit bursu verilecek olan lisans ve ön lisans programları aşağıdaki gibi belirlenmiştir:

Lisans programları: Tıp Fakültesi (bir öğrenci), Hukuk Fakültesi (bir öğrenci) ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Programı (bir öğrenci)

Ön lisans programları: Meslek Yüksekokulu Adalet Programı (bir öğrenci), Sosyal Hizmetler Programı (bir öğrenci), ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Odyometri Programı (bir öğrenci)

Şehit Bursu ile ilgili detayları Burs Yönergemizde bulabilirsiniz.

Diğer Burs ve Destekler:

Bu bursların yanı sıra Kısmi Zamanlı Öğrenci Çalıştırma Programı, Destek Bursu ve %15 Kardeş İndirimi gibi olanaklar sunulmaktadır. Ücretsiz İngilizce Hazırlık Yaz Okulu da öğrencilere sağlanan avantajlar arasında yer almaktadır.

OBS GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Kemerburgaz Üniversitesi online , Kemerburgaz Üniversitesi sınav sonuçları , Kemerburgaz Üniversitesi vize sonuçları , Kemerburgaz Üniversitesi final sonuçları , Kemerburgaz Üniversitesi öğrenci girişi , Kemerburgaz Üniversitesi bilgi sistemi , Kemerburgaz Üniversitesi bilgi yönetim sistemi , Kemerburgaz Üniversitesi öğrenci giriş , Kemerburgaz Üniversitesi ders kayıtları , Kemerburgaz Üniversitesi ders kayıt tarihleri , Kemerburgaz Üniversitesi vize tarihleri , Kemerburgaz Üniversitesi final tarihleri , Kemerburgaz Üniversitesi bütünleme tarihleri , Kemerburgaz Üniversitesi sınav tarihleri , Kemerburgaz Üniversitesi ubis , Kemerburgaz Üniversitesi obis , Kemerburgaz Üniversitesi öbis , Kemerburgaz Üniversitesi obs , Kemerburgaz Üniversitesi öbs , Kemerburgaz Üniversitesi öibs , Kemerburgaz Üniversitesi bys , Kemerburgaz Üniversitesi otomasyon ,İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi OBS GİRİŞ, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi, Öğrenci Otomasyonu
İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi'nde eğitim ücrete tabidir. 2013-2014 akademik yılında öğrenim ücreti aşağıdadır:

Tıp Fakültesi: 30.000 TL
Eczacılık Fakültesi: 25.000 TL
Meslek Yüksekokulu: 10.000 TL
Diğer programlar ve tüm mevcut öğrenciler: 22.000 TL

Bu ücretlere %8 KDV dahil değildir. İngilizce dilinde eğitim yapılan programlar için hazırlık sınıfı ücretleri ilgili program ücretiyle aynıdır.

Yıllık öğrenim ücreti Üniversite tarafından ödeme için ilan edilen banka ile bankanın prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi koşulu ile ilk taksiti kayıt sırasında, kalan dokuz taksiti ise Ekim-Haziran ayları arasında her ayın en geç ikinci gününe kadar toplam on eşit taksitte veya Üniversitenin anlaşmalı olduğu taksit özelliğine sahip, limiti toplam bir yıllık öğrenim ücretini ödemeye yeterli banka kredi kartları ile en fazla 8 (sekiz) eşit taksitte ödenir.

Öğrenim ücretleri kesin kayıt sırasında tamamı peşin olarak ödenirse %5 indirim uygulanır. Takip eden her yıl için öğrenim ücreti Mütevelli Heyet tarafından günün ekonomik koşullarına göre yeniden belirlenip akademik yıl başlamadan ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılına bakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarına uymakla yükümlüdür.

HGS