OBS Yalova Üniversitesi OBS Girişi

Yalova Üniversitesi ÖBS ÖĞRENCİ BİLGİ SİSTEMİ , Yalova OBS,OBİS YALOVAGİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

yalova üniversitesi öğrenci bilgi sistemi , yalova üniversitesi obs ubys ubs ubys öbs , yalova üniversitesi sınav sonuçları , yalova üniversitesi vize sonuçları , yalova üniversitesi final sonuçları , yalova üniversitesi öğrenci girişi , yalova üniversitesi üniversite bilgi sistemi , yalova üniversitesi üniversite bilgi yönetim sistemi , yalova üniversitesi öğrenci giriş , yalova üniversitesi ders kayıtları , yalova üniversitesi ders kayıt tarihleri , yalova üniversitesi vize tarihleri , yalova üniversitesi final tarihleri , yalova üniversitesi bütünleme tarihleri , yalova üniversitesi sınav tarihleri , yalova üniversitesi ubis , yalova üniversitesi obis , yalova üniversitesi öbis , yalova üniversitesi obs , yalova üniversitesi öbs , yalova üniversitesi öibs , yalova üniversitesi bys , yalova üniversitesi otomasyon , obs yalova, yalova obis, yalova öbs, yalova üniversitesi obs, Yalova Üniversitesi ÖBS Girişi, yalova üniversitesi öğrenci bilgi sistemi, yalova üniversitesi otomasyon
Öğrenciler ve derslerle ilgili işlemleri yürütmek üzere, öğretim elemanları ve yetkili personeller kendileri için tanımlanmış kullanıcı adı ile, öğrencilerimiz ise kullanıcı adı olarak öğrenci numaraları ile sisteme giriş yapabilirler.

Güvenliğiniz için şifrelerinizi sık sık değiştirmeniz önerilmektedir. Ayrıca şifrelerinizi öğrenci işleri ve bilgi işlem personelleri de dahil, kimseyle paylaşmayın. Şifrelerin üçüncü şahıslar tarafından kullanılmasından kaynaklanacak tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.
Sisteme girebilmek için Kullanıcı Adı ve Şifre bilgilerinizi aşağıdaki alanlara girerek, Giriş düğmesine basın.

Giriş sırasında sizden rastgele üretilmiş bir doğrulama kodunu girmeniz istenebilir. Bu işlem, sizin güvenliğiniz için, şifrenizin otomatikleştirilmiş deneme yanılma ile tespit edilmesinin engellenmesi için uygulanmaktadır.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:

1) Lise diplomasının veya yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı

2) ÖSYS sonuç belgesinin internet çıktısı.

3) Fotoğraflı nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi (Noter onayına gerek yoktur).

4) Katkı payı ödendi belgesi. Harç miktarları Bakanlar Kurulu tarafından henüz belirlenmemiştir. Belirlendiğinde ilan edilecektir.

5) 1990 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi (Askerliğini yapmış olanlar için terhis belgesinin aslı).

6) Son altı ay içinde, mevzuata uygun şekilde çekilmiş 6 adet vesikalık fotoğraf.

7) Öğrenci ön kayıt formu açılmıştır (Öğrenci Bilgi Sisteminden (girmek için tıklayınız) ). Öğrenci Bilgi Formunu kayıtta mutlaka getiriniz.(Kullanıcı adınız ve şifreniz T.C. Kimlik numaranızdır.)

(*) Üniversitemizi dikey geçişle kazanan öğrenciler (yukarıda belirtilen kayıt tarihlerinde) lise diplomasının aslı ile birlikte ayrıca önlisans diploması veya önlisans bitirme belgesinin aslını da getirmek zorundadırlar.

8-) DENİZ ULAŞTIRMA VE İŞLETME PROGRAMINA BAŞVURABİLMEK İÇİN; Yükseköğretim kurumunun aradığı bütün koşullara ek olarak;boyu erkek öğrencilere 1,65 m’den,kız öğrencilerde 1,56 m’den kısa olmamak;boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlıkta olmak; TC Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü’nün yetki verdiği özel veya kamu kurum ve kuruluş hastanelerinde Güverte sınıfı için “GEMİ ADAMI OLUR’ ibaresi bulunan sağlık raporu almak,dilinde kekemelik,pelteklik,tutukluk bulunmamak,yapılacak mülakat ve beden eğitimi sınavında başarılı olmak gerekir.

9-) SİVİL SAVUNMA VE İTFAİYECİLİK PROGRAMINA BAŞVURABİLMEK İÇİN: Boy uzunluğunun en az 1.65 m olması, boy uzunluğunun cm olarak ifade edilen kısmı ile kilosu arasında (+, -) kilodan fark olmaması (tartma ve ölçme aç karnına ve çıplak ayakla olacaktır) ve itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olduklarının tam teşekküllü devlet ve üniversite hastanelerinden alınacak “HEYET RAPORU” ile belgelendirmeleri gerekmektedir.

10-) YAT İŞLETME VE YÖNETİMİ PROGRAMINA BAŞVURABİLMEK İÇİN: Bu programa başvurabilmek için sağlık durumunun denizciliğe elverişli olduğunu, Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'nden "Gemiadamı Sağlık Yoklama Belgesi" ibaresi taşıyan sağlık raporu ile kesin kayıtta belgelemek gerekmektedir.

NOT :Bu belgeleri temin ederek kayda gelirken yanınızda getiriniz. Kayıtta kullanacağınız belgelerin fotokopilerini çektiriniz ve yanınızda bulundurunuz.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR
•Öğrenciler kayıt için bizzat kendileri başvuracaklardır. Kayıt için mazeretli olanların noterden alacakları “Vekaletname” ile kaydı yaptırılabilir.
•Posta ile kayıt yapılmaz.
•1111 Sayılı Askerlik Kanunu Hükümleri’ne ve bu konuda Milli Savunma Bakanlığı’nca yayınlanan prensip emirlerine göre askerlik hizmetlerini erteleme hakkı bulunmayanlar, yükseköğretim programlarına kayıt yaptıramazlar.
•2547 sayılı kanunun 54. maddesine göre daha önce bir yükseköğretim kurumundan disiplin suçu nedeniyle çıkarma cezası verilenler, başka yükseköğretim programlarına kayıt yaptıramazlar.
yalova üniversitesi otomasyon,obs yalova, yalova obis, yalova öbs, yalova üniversitesi öğrenci bilgi sistemi, yalova üniversitesi obs, Yalova Üniversitesi ÖBS Girişi

Webdesign by Desk02