YYÜ OBS Giriş, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Öğrenci Bilgi sistemi

Yüzünci Yıl Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi ,YYÜ OBS,YYÜ Obis
GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

yyü öğrenci bilgi sistemi , yyü sınav sonuçları , yyü vize sonuçları , yyü final sonuçları , yyü öğrenci girişi , yyü bilgi sistemi , yyü bilgi yönetim sistemi , yyü öğrenci giriş , yyü ders kayıtları , yyü ders kayıt tarihleri , yyü vize tarihleri , yyü final tarihleri , yyü bütünleme tarihleri , yyü sınav tarihleri , yyü ubis , yyü obis , yyü öbis , yyü obs , yyü öbs , yyü öibs , yyü bys , yyü otomasyon , yyü öğrenci otomasyonu , yyü öğrenci girişi , yyü e öğrenci ,obs yyü, yüzüncü yıl üniversitesi obs, yyü obis, yyü öbs, YYÜ OBS Giriş, yyü öğrenci bilgi sitemi
Öğretim Üyelerinin kullanıcı adı T.C. Kimlik numaraları olup önüne (h) konulacaktır. Örnek: h31234567891 Şifre T.C. Kimlik Numarası olmuştur.

Öğrencilerin kullanıcı adı öğrenci numarası olup önüne (o) konulacaktır. Örnek : o12011234123 Şifre T.C. Kimlik Numarası olmuştur.

(AKADEMİK, İDARİ PERSONEL VE ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE)

Üniversitemiz Öğrenci Bilgi Sistemi Yenilenmiştir.

Tüm Kullanıcılar bundan sonra yeni bilgi sisteminden işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Yeni Öğrenci Bilgi Sistemine giriş için tıklayınız. http://obs.yyu.edu.tr/

Üniversitemizde dersler 2012 yılından itibaren Bologna sürecine uygun hale getirilmiştir. Şimdiye kadar kullanılmakta olan öğrenci bilgi sistemi yenilenmiştir. Fakülte ve Yüksekokullar Bolonya sürecine uygun dersleri tespit ederek intibak işlemlerini tamamlamaya çalışmaktadırlar. Öğrencilerimizin internet üzerinden ders kayıtlarının yapılması ile ilgili aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmesini ve yaşayacakları her türlü sorunun çözüleceği, mağdur edilmeyeceğini bilmeleri, Üniversitemiz web sayfasından ve öğrenci bilgi sisteminden duyuruları takip etmeleri gerekmektedir. (Duyuru tarihi:22 Ekim 2012)
Genel Bilgi

Yerleşim :
Üniversitemiz, Van Gölü'nün kuzey kıyısında ve Erciş yolu 15.km'de yerleşmiştir. Üniversitemizin kampüs alanı inceleyebilirsiniz.

Ulaşım :
Üniversitemize ulaşım, özel halk otobüsleri ve dolmuşlarla sağlanmaktadır. Dolmuş seferleri ve özel halk otobüsü seferleri sabah erken saatlerde başlamakta ve saat 22.00'a kadar devam etmektedir.

İletişim :
Üniversitemiz ile irtibat kurmak için çağımızda kullanılan iletişim araçlarından yararlanabilirsiniz. Mesajlarınızı veya isteklerinizi Üniversitemize, telefonla, faksla, elektronik posta ile online olarak veya geleneksel iletişim aracı olan mektupla ulaştırabilirsiniz. Üniversitemizle iletişim kurmak için gerekli olan telefon ve faks numaraları ile elektronik posta ve mektup adresleri şu şekildedir;

Telefon

: +90 432 225 17 00 (9 Hat)

Fax

: +90 432 225 10 09

Web Site

: http://www.yyu.edu.tr

E-Posta

: webmaster@yyu.edu.tr

Adres

: Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğü
65080 Kampüs / VAN

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Birim Sorumluları ve Dahili Telefon Numaraları

Fakülte/Yüksekokul

Birim Sorumlusu

Dahili Telefon

Ders Not İşlemleri (Bilgi İşlem)

Zafer NACAR

5823

Eğitim Fakültesi

Maruf GÜLMEZ

5823

Fen Fakültesi

Orhan ÖZPINAR

5823

Edebiyat Fakültesi

Reşit SAY

5846

Veteriner / Mimarlık Mühendislik Fakülteleri

Malik KIRAN

5841

Van Meslek Yüksekokulu - Ziraat/İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri

İzzettin DUMAN-Sinan ALGAN

5846-5841

İlahiyat Fakültesi/Başkale M.Y.O ve Diğer M.Y.Okulları

Nusrettin CENGİZ

5841

Webdesign by Desk02