Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi, GOPÜ OBİS

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi GOP ÖBİS,OGR GOP
GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

ogr gop öğrenci bilgi sistemi , ogr gop sınav sonuçları , ogr gop vize sonuçları , ogr gop final sonuçları , ogr gop öğrenci girişi , ogr gop üniversite bilgi sistemi , ogr gop üniversite bilgi yönetim sistemi , ogr gop öğrenci giriş , ogr gop ders kayıtları , ogr gop ders kayıt tarihleri , ogr gop vize tarihleri , ogr gop final tarihleri , ogr gop bütünleme tarihleri , ogr gop sınav tarihleri , ogr gop ubis , ogr gop obis , ogr gop öbis , ogr gop obs , ogr gop öbs , ogr gop öibs , ogr gop bys , ogr gop otomasyon , ogr gop universite bilgi sistemi , ogr gop öğrenci girişi , ogr gop e öğrenci ,Gaziosmanpaşa Üniversitesi obis, gop öğrenci bilgi sistemi, GOPÜ OBİS, obis gop
Öğrenciler Öğrenci Belgesi, Transkript ve Yeni Şifre almak için kendi YO / MYO / Fakültelerinin öğrenci işlerine başvurabilirler.

--------------------------------------------------------------------------------

1. sınıflar not giriş sisteminde önemli değişiklikler yapılmış olup ortalama hesaplama ve yayımlama konusundaki sıkıntılar giderilmiştir. Öğrencilerin girilen notları görebilmesi için bütün öğretim üyesi personelimiz not giriş sistemine girerek notları yayımlaması gerekmektedir. Detaylı bilgi not giriş ekranında verilmiştir.

--------------------------------------------------------------------------------

1. ve 2. Dönem derslerinde sorun bulunan bölümler kayıtların sağlıklı ilerlemesi ve yarıyılsonu notlarının girebilmesi için öğrenci işleri daire başkanlığına bildirmelidir.


Rektörlük Duyurusu
Sevgili Öğrenciler,
ÖSYM tarafından yapılan sınavlar veya Üniversitemizce yapılan özel yetenek sınavı sonrası Üniversitemizi tercih ederek kayıt yaptırmaya hak kazanmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyor, başarılar diliyoruz.
Üniversitemize kayıtlar; ÖN KAYIT ve KESİN KAYIT şeklinde iki aşamalı olarak yapılacaktır. Ön Kayıt işlemi açmış olduğumuz internet sayfamızdan, aşağıdaki işlem sırasına göre yapılacaktır. İnternet üzerinden yapılan Ön Kayıt işleminin tamamlanmasından sonra "KESİN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER" tamamlanmış olarak, kayıt yaptıracağınız Fakülte, Yüksekokul veya Meslek Yüksekokulu için belirlenen tarihlerde, kayıt yaptıracağınız adresteki kayıt bürolarımıza bizzat başvurmak suretiyle Kesin Kayıt işleminizi yaptırmanız gerekmektedir. (Sağlık, doğal afetler,birinci dereceden yakınlarının hastalığı veya ölümü,adayın askerde olma,tutuklu olma hali veya yurt dışında olma gibi nedenlerle mazereti olanlar bu durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla aileleri veya avukatları tarafından da kayıtlarını yaptırabilirler.)
İNTERNET ÜZERİNDEN ÖN KAYIT İŞLEMİNİN YAPILIŞI
1-) "TC KİMLİK NUMARASI" nı kullanarak sisteme giriş yapınız
2-) Ekrana gelen sayfada boş kısımdaki bilgilerinizi doldurarak ‘bilgilerimi onaylıyorum’ tıklayınız
3-) Kayıt işleminiz gerçekleştirildi yazısı gördüğünüzde Ön kayıt işleminiz gerçekleşmiştir.
4-) Alt kısımda yer alan sıra numarası Kesin Kayıt esnasında sorulacağından not alınız.
ÖNEMLİ UYARI : Kesin Kayıt yerlerindeki bekleme sürenizi en aza indirmek için İnternet üzerinden Ön Kayıt işleminizi tamamlamış olarak geliniz.
1- KESİN KAYIT İÇİN İSTENEN BELGELER
a. Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı yada yeni tarihli mezuniyet belgesi veya halen bir Üniversitede öğrenim gören adayın Üniversitesince onaylı lise diplomasının aslı.
b. 12 adet 4,5x6 cm boyutunda fotoğraf.
c. 29 yaşından büyük erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi
d. Tıp Fakültesi, Sağlık Yüksekokulu, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna kayıt yaptıracakların tam teşekküllü hastanelerden alacakları Heyet Raporu veya Sağlık Durum Beyanı (Heyet Raporu getirilmemesi durumunda beyana dayalı kayıt yapılabilecektir. Ancak gerçeğe aykırı beyan halinde sorumluluk tamamen adaya ait olacaktır. Beyana dayalı kayıt için aşağıdaki ‘SAĞLIK DURUM BEYANI DİLEKÇESİ’ tıklanarak, alınacak dilekçe çıktısının imzalanarak kayıt esnasında teslim edilmesi gerekmektedir.)
SAĞLIK DURUM BEYANI DİLEKÇESİ
5. Katkı Payı veya İkinci Öğretim Ücretinin ödendiğine ilişkin Banka Dekontu.
KATKI PAYI VE İKİNCİ ÖĞRETİM ÜCRETLERİ
2- KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR :
a) Sağlık, doğal afetler, birinci dereceden yakınlarının hastalığı veya ölümü, adayın askerde olma, tutuklu olma hali veya yurt dışında olma gibi nedenlerle mazereti olanlar bu durumlarını belgelendirmeleri kaydıyla aileleri veya avukatları tarafından da kayıtlarını yaptırabilirler.
b) Belgeleri eksik olanların kayıtları yapılmaz.
c) Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği ve Resim-İş Öğretmenliği ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği ve Antrenörlük Eğitimi Bölümlerini özel yetenek sınavı sonucu kazanan adayların kesin kayıtları 07.09.2012 tarihinde yapılacaktır.
d) DGS sınavı ile Üniversitemizin birimlerine yerleştirilen öğrencilerden de 1. madde de belirtilen belgelere ilaveten Lise Diploması ve Transkriptlerinin asılları istenecektir.
e) İnternet üzerinden Ön Kayıt işlemini yapmak kesin kayıt yerine geçmez.
d) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.

Webdesign by Desk02